۸ کلیسای دیدنی در اسپانیا

8 کلیسای دیدنی در اسپانیا

 

 

 • 8 کلیسای دیدنی در اسپانیا

  اسپانیا برای موارد بسیاری مشهور و شناخته شده است. برخی از این موارد در برگیرنده رقص فلامنکو و paella است. اسپانیا همچنین کشوری است که پس زمینه کاتولیک بسیار قوی دارد و برخی از کلیساهایی که در این کشور یافت می‌شود در جهان بهترین هستند. اینکه شما فرد مذهبی هستید یا خیر زیاد مهم نیست. اگر در سفری که به اسپانیا دارید از دیدن کلیساهای موجود در آن چشم پوشی کنید حتما ضرر خواهید کرد. در این مقاله همراه ما باشید تا برخی از زیباترین کلیساهای اسپانیا را با هم مرور کنیم.

  1. معبد Expiatori del Sagrat Cor:

  لیست کلیساهای اسپانیا - معبد Expiatori del Sagrat Cor

  معبد باشکوه Expiatori del Sagrat Cor که در زبان انگلیسی با عنوان کلیسای شفاعت آمیز قلب مقدس عیسی مسیح شناخته شده است، در بارسلونا و درست در قله کوه Tibidabo ساخته شده است. این معبد یکی از مکان‌های جدیدی است که در سال ۱۹۵۰ بعد از یک فرایند ساخت و ساز طولانی تکمیل شد. این کلیسا طراحی رمانسک دارد و از سنگ ساخته شده است. تزیینات زیادی در این کلیسا وجود دارد که می‌توانید از دیدن آن لذت ببرید.

  1. کلیسای Basilica of Our Lady of the Pillar:

  لیست کلیساهای اسپانیا - Basilica of Our Lady of the Pillar

  این بنا یکی از ساختارهای قابل توجه در این کشور است و یکی از مواردی است که در اسپانیا مورد توجه و احترام افراد است. سبک معماری این کلیسا ترکیب عجیبی از روکوکو، باروک و نئوکلاسیک است. قسمت داخلی این کلیسای زیبا میزبان نقاشی‌های فرانسیسکو گویا است.

  1. کلیسای جامع تولدو:

  لیست کلیساهای اسپانیا - کلیسای جامع تولدو-toledo_cathedral

  شاید بتوان گفت مشهورترین کلیسای گوتیک در اسپانیا کلیسای جامع تولدوست که ساختار زیبا و طراحی منحصر به فردی دارد. این بنا با سنگ آهک سفید ساخته شده و یکی از باارزش ترین ساختارهایی است که در این کشور یافت می‌شود. وجود این سنگ آهک‌های سفید باعث انعکاس نور می‌شود. جریان نور طبیعی که از طریق گنبدهای باز وارد آن می‌شود بر این اثر می افزاید. گنجینه موجود در این کلیسا یکی از بخش‌هایی است که باید از آن دیدن کنید. به لطف مجموعه چشم نوازی از سنگ‌های قیمتی که در این گنجینه وجود دارد، بازدید کنندگان مختلف از سرتاسر جهان برای دیدن آن می آیند.

  1. کلیسای جامع بورگوس:

  لیست کلیساهای اسپانیا - کلیسای جامع بورگوس-burgos_cathedral

  اگرچه کلیسای جامع بورگوس در قرن سیزدهم راه اندازی شد اما تا قرن شانزدهم فرآیند ساخت آن تکمیل نگردید. ساخت و ساز طولانی این بنا ارزش انتظار کشیدن را داشت. نتیجه نهایی یک کلیسای گوتیک زیبا و منحصر به فرد بود. این بنا به مریم مقدس اختصاص یافته و دارای مناره‌های هشت ضلعی غیر طبیعی است. همین امر موجب شده است این کلیسا از سایر کلیساهای موجود در اسپانیا متمایز باشد. از بیرون، می‌توانید نمای موجود و صدها مجسمه ای که از قدیسین و شخصیت‌های کتاب مقدس ساخته شده است را تحسین کنید.

  1. کلیسای جامع Santiago de Compostela:

  لیست کلیساهای اسپانیا - کلیسای جامع Santiago de Compostela

  این بنا تاریخ بسیار غنی دارد. این کلیسای کوچک در قرن یازدهم ساخته شد. معماری رمانسک کلیسای جامع Santiago de Compostela قابل ملاحظه و جالب است و نشانه تاریخی قرون وسطی است.

  1. کلیسای جامع سویل:

  لیست کلیساهای اسپانیا - کلیسای جامع سویل-seville_cathedral

  کلیسای جامع سویل که با عنوان کلیسای سنت مری در کنار دریا نیز شناخته شده است، یک ساختار گوتیک منحصر به فرد است و بزرگترین کلیسایی است که در جهان یافت می‌شود.

  این بنا در قرن شانزدهم ساخته شد و در مرکز شهر سویل قرار دارد. به همراه مناره‌ها و تزیینات زیبایی که در آن به کار رفته است، بسیار زیبا و شگفت انگیز است و ارزش بازدید را خواهد داشت.

  این بنا محل نهایی تدفین کریستوفر کلمب کاوشگر مشهور نیز می‌باشد.

  1. کلیسای Sagrada Familia:

  لیست کلیساهای اسپانیا - Sagrada Familia

  بدون شک کلیسای ساگاردا فامیلا(Sagrada Familia) یکی از مشهورترین کلیساهایی است که به لطف سازنده آن یعنی آنتونی گائودی در بارسلونا وجود دارد. ساخت و ساز این بنا در سال ۱۸۸۲ آغاز شد و هنوز هم یک پروژه در حال اجراست. این کلیسا از سایر کلیساهای کلاسیکی که در اسپانیا وجود دارد متفاوت است. کلیسای ساگاردا فامیلا با عناصر سبک هنری نوو (هنر نو) ساخته شده است. امروزه این کلیسا یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی در شهر بارسلونا محسوب می‌شود و بازدید از آن برای عموم ازاد است.

  1. کلیسای Mezquita of Cordoba:

  لیست کلیساهای اسپانیا - Mezquita of Cordoba

  کلیسای جامع Mezquita یکی از ساختارهایی است که تاریخ بسیار شگفت انگیزی دارد. بخشی از ساختار آن به قرن هفتم بر می‌گردد که به عنوان کلیسای Visigoth خدمت می‌کرد.بعدها این ساختمان به مسجد مسلمانان تبدیل شد و تنها در قرن سیزدهم دوباره به مذهب کاتولیک برگردانده شد. این بنا نمونه اصلی از معماری اهالی شمال آفریقاست وگنبدهای بلندی دارد. شبستان رنسانس در قرن ۱۶ اضافه شد.در این بنا می‌توان سبک های معماری مختلف و هارمونی خوبی بین مذاهب مختلف را مشاهده کرد.

/ 0 نظر / 95 بازدید